Rezultate tabere nationale si tematice 2016

 REZULTATELE EVALUĂRII PROPUNERILOR DE TABERE NAȚIONALE ȘI TEMATICE
Nr. Crt. Județ CENTRUL DE AGREMENT Tipul taberei Denumirea taberei Număr de locuri
1 IAȘI MUNCEL NAȚIONALĂ TN de Jurnalism ”Plus 2016” – ed. XXIV 120
2 COVASNA PĂDURENI NAȚIONALĂ Școala Națională de Democrație – ed. V 85
3 MUREȘ BT ”MUREȘUL” NAȚIONALĂ TN de MUZICĂ VOCAL-INSTRUMENTALĂ” – ed. III 79
4 PRAHOVA BUȘTENI TEMATICĂ TT ”ADVENTURE TEAM” 2016 360
5 MEHEDINȚI DROBETA NAȚIONALĂ TN de dezvoltare personală 55
6 CONSTANȚA NEW PARADISE NAȚIONALĂ ”DEMOCRATIN” – Seminarii cu caracter informativ-educativ – ed. V 150
7 HUNEDOARA CĂPRIOARA NAȚIONALĂ Tabăra de Excelență de Istorie și Cultură Dacică și Romană 54
8 BISTRIȚA-N SÂNGEORZ-BĂI NAȚIONALĂ TN Militară de Vară – ed. IV 110
9 MEHEDINȚI DROBETA NAȚIONALĂ Tabăra de istorie – Viața în Castrul roman Drobeta – ed. III 55
10 IAȘI MUNCEL NAȚIONALĂ Formarea de animatori pentru tineri și copii cu dizabilități – ed. VII 120
11 BISTRIȚA-N SÂNGEORZ-BĂI TEMATICĂ TN de Vară ”Prietenul Jandarmului” – ed. II 110
12 ALBA ARIEȘENI NAȚIONALĂ TN de Speologie și Fotografie Subterană 2016 77
13 MEHEDINȚI DROBETA NAȚIONALĂ Tabăra de orientare turistică 55
14 CONSTANȚA NEW PARADISE TEMATICĂ TT ”Petrece, VARA LA MARE!” 1000
15 ALBA ARIEȘENI TEMATICĂ TT de orientare turistică 200
16 MEHEDINȚI DROBETA NAȚIONALĂ TN ”Expresie și mișcare” – tabără de actorie și film 55
17 HUNEDOARA CĂPRIOARA NAȚIONALĂ TN de Sport ”5 ZILE ACTIVE” 40
18 HUNEDOARA COSTEȘTI NAȚIONALĂ TN de Fotografie, Cultură, Tradiții și Civilizație Dacică și Romană 66
19 SIBIU RÂU SADULUI NAȚIONALĂ TN de Comunicare și Teatru pentru Tineret ”JOCUL CA TEATRU” – ed. V 100
20 VRANCEA GĂLĂCIUC NAȚIONALĂ TN ”Seminarii științifice și Tehnice IT&C-roboți, multimedia, web, creație software 220
21 COVASNA PĂDURENI TEMATICĂ ”CITIZEN SCIENCE” – TT de Educație Ecologică – ed. II 94
22 GORJ SĂCELU NAȚIONALĂ Workshopuri Dans – ”TINERII DANSEAZĂ” – ed. II 50
23 TULCEA SULINA NAȚIONALĂ ”PRIETENII DELTEI” 150
24 BUZĂU ARBĂNAȘI NAȚIONALĂ ”Busola de Aur” 100
25 BOTOȘANI CODRII DE ARAMĂ NAȚIONALĂ TN ”ECO-KNOW-LIFE” 110
26 BUZĂU POIANA PINULUI TEMATICĂ ”Aleg să fiu EU” 100
27 BISTRIȚA-N SÂNGEORZ-BĂI TEMATICĂ TN de vară ”Prietenul Pompierului” – ed III 110
28 CONSTANȚA 2 MAI NAȚIONALĂ ”Și eu pot fi antreprenor” – Seminarii cu caracter informativ-educativ 150
29 ARGEȘ CORBENI NAȚIONALĂ TN ”Meșteșuguri populare românești” 44
30 SIBIU CISNĂDIOARA TEMATICĂ TT de Fizică 70
31 BISTRIȚA-N SÂNGEORZ-BĂI NAȚIONALĂ TN de Arte Vizuale – ed. V 110
32 IALOMIȚA AMARA PAVILIOANE NAȚIONALĂ ”Ateliere de Manufactură Tradițională” 50
33 HUNEDOARA CĂPRIOARA NAȚIONALĂ TN de Prim Ajutor 50
34 IALOMIȚA AMARA PAVILIOANE NAȚIONALĂ ”Mișcare, Armonie-Sănătate” 50
35 HARGHITA VILA HAȘMAȘ NAȚIONALĂ Sunt Voluntar Lângă Tineri Nevoiași – ed. III 33
36 TELEORMAN DUNĂRICA NAȚIONALĂ TN de  Folclor ”DRĂGAICA” 100
37 VÂLCEA COZIA NAȚIONALĂ TN ”Descoperă, cunoaște, apreciază” – ed. II 100
38 BACĂU VALEA BUDULUI NAȚIONALĂ TN de Cultură Etnografică Românească ”ACASĂ LA NOI” – ed. VII 89
39 ARGEȘ CORBENI NAȚIONALĂ TN de ȘAH 44
40 TELEORMAN DUNĂRICA NAȚIONALĂ TN de  Creație ”CULORILE CÂMPIEI” 100
41 BUZĂU POIANA PINULUI NAȚIONALĂ ”Civic ALERT!” 100
42 BACĂU VALEA BUDULUI NAȚIONALĂ TN de Artă ”GEORGE APOSTU” 100
43 BOTOȘANI CODRII DE ARAMĂ NAȚIONALĂ TN MILITARĂ de ”AIRSOFT” 110
44 VRANCEA GĂLĂCIUC NAȚIONALĂ Tabăra de Comunicare 110
45 BOTOȘANI CODRII DE ARAMĂ TEMATICĂ TT de DANS 110
46 ARGEȘ CORBENI NAȚIONALĂ TN de ”Ecologie montană” 44
47 ARGEȘ CORBENI TEMATICĂ TN ”Împreună în tabăra școlară” 44
48 CONSTANȚA LUMINIȚA NAȚIONALĂ ”GETO-DACII LA EFORIE NORD” – Seminarii cu caracter informativ-educativ, activități de reconstruire a istoriei 100
52 BOTOȘANI CODRII DE ARAMĂ NAȚIONALĂ TN ”REPORTER ÎN BERMUDE” 55